Miroslav Pilát

Cestování

Západ USA - národní parky

Email Tisk PDF

Čtvrtá fotografická cesta.

Západ USA - Národní parky 24.5-11.6.2011

 

1. den - Odlet z Prahy do San Francisca (přestup v Londýně).Přílet do San Francisca, ubytovánív hotelu v centru.Hotel 4* odpovídá evropské 3*.Čisto,pefektní postele.

2. den - San Francisco - celodenní prohlídka města.Nábřeží Fisherman’s Wharf s atraktivním výhledem na ostrov s věznicíAlcatraz, množství suvenýrů, rybí a krabí speciality. Výjezd na vyhlídkunad mostem Golden Gate Bridge s překrásným panorama celého města, Telegraph Hill: vyhlídkové místo na opačné straně zálivu s rozhlednou Coit Tower. Prohlídka města, a hodinová plavba zálivemk ostrovu a pevnosti Alcatraz, s vyhlídkami na ostrov, záliv, město. Ráno pršelo,ale po obědě –krab-poprvé –musela být  instruktáž, jak ho rozkuchat a pak sníst.Moc dobré.Odpolední plavba byla již bez deště .Projižďka městem a na vyhlídku - most a panoráma –super.Viz foto.

3. den - Yosemite NP a Yosemite Valley. Oblast je známá legendární horolezeckou stěnou El Capitan i dalšími nádhernýmiútvary (Half Dome, Sentinel Dome, vodopády, ...). Hodně zeleně a velké množství vody ve vodopádech.Bohužel Glacier Road byla pro velké množství sněhu zavřena.

4. den - NP Sequoia, kde se nachází největší a jedny z nejstarších stromů na světě - sekvoje.První část byla ještě v pěkném počasí,ale druhá část-mlha a kolek sekvojí dokonce sníh.Moc fotek se nedalo udělat,ale zase to má jinou atmosféru.

5. den - NP Yosemity, výjezd do nejvýše položených průsmyků v nadmořské výšce 3.100m. Výhledy na Yosemite Valley z této nadmořské výšky byly úchvatné.Přejezd do zimního střediska Mammoth Lakes na noclech byl však zajímavý jen z hlediska,že napadlo 20cm sněhu a ve středisku se lyžovalo.Sjezdovky upraveny,ale my pokračovali dál.

6. den - Death Valley NP – prohlídka Údolí smrti, které je největším národním parkem v USA.Naprosto neskutečná záležitost.Tři údolí po sobě.Písek,poušť ni živáčka .Písečné duny uprostřed druhého údolí.V třetím údolí solná část pod úrovní moře.Při výjezdu je možnost absolvovat Atr road.Stálo to za to.Barevné skály ,pískovce a jiné ,vytvářely bizarní obrazce. Na samotný závěr jsem při výjezdu vyšli na výhlídku na celé údolí a opět mnoho neskutečných bizarních útvarů. V pozdním odpoledni přejezd do města hazardu Las Vegas.Ubytování na Stripu v hotelu New York-hotel perfektní,ale mě město hazardu mě připadlo jako náhražka za cestování po světě. Napodobeniny světových a evropských památek jsou sice pěkné,ale !!!!.

7. den -odjezd na severovýchod přes hory až k Národnímu parku Zion se soutěskami řeky Virgin. Bohužel jsem do tohoto parku přijeli až odpoledne tak světelné podmínky nic moc.Pěší vycházka však byla velice zajímavá a nebyla moc náročná.

8. den - NP Bryce Canyon s unikátními pískovcovými útvary, nádherné výhledy do okolí. Celodení záležitost.Čtyři vyhlídky a na poslední vycházka do nitra jedné části parku ke „Královské zahrádce“ ,byla úžasná.Zatím nejkrásnější část naší naší cesty a mnoho nádherných záběrů.

Celý článek...
 

Indie a Nepál 2010

Email Tisk PDF

Třetí moje fotografická cesta –INDIE A NEPÁL

Termín: 20. 10. – 5. 11. 2010

Program:

1. den – 20.10.:

Cesta autobusem do Vídně, odlet přes Doha do Bombaje.

Perlička-fotografický batoh s celou výbavou jsem zapomněl v autobuse,naštěstí vedoucí cestovky zařizoval odbavení a tak autobus čekal na parkovišti a tak mohl batoh donést!!!!! Fuj to to začíná!!!!

2. den – 21.10.: Časně ráno přílet do Bombaje, transfer a

ubytování.

Mumbaí (maráthsky मुंबई, Mumbaí, anglicky Mumbai), dříve též Bombaj (anglicky Bombay, hindsky बॉम्बे, Bombé) je se svými 13,3 miliony obyvatel v roce 2004 šesté největší město světa dle počtu obyvatel. Pokud zahrneme i aglomeraci se souhrnným názvem Naví Mumbaí (नवी मुंबई, 16,4 mil.), je to největší konurbace světa. Mumbaí se nachází na západním pobřeží Indie a je to hlavní město indického státu Maháráštra a největší přístav západního pobřeží.

Odpoledne poznávací okružní jízda a seznámení s městem kontrastů. V Colabě se nachází zřejmě nejznámější památka Bombaje, tzv. Brána Indie, což je koloniální stavba z 20. let minulého století.

Celý článek...
 

Kypr 2010

Email Tisk PDF

Kypr 2010

Úvod:

Jakmile sem přijedete ,zjistíte,že jste se ocitli ve velmi zvláštním místě.Je něco nezvyklého ve zlatavém  světle,něco vyzývavého ve vůmi divokých květin,něco setrvale milého na  přívětivém úsměvu lidí. To je Kypr,ostrov lásky.

Když Afrodita,bohyně lásky a krásy,povstala z mořské pěny na místě zvaném  Petra tou Romiou na zápaním pobřeží ,tento ospalý ostrov v tichých vodách se změnil.Místní  lidé ji přijali s otevřenou náručí a když kráčela do svého chrámu,sypali před ní plátky růží. Poutníci z celého  Středomoří  začali  přicházet po tisících,aby vzdali bohyni čest.

Kypr se najednou proslavil jako místo pro vzrušující a romantické chvíle odpočinku.

Celý článek...
 

Cesta po Argentině a Chile

Email Tisk PDF
Moje druhá ,po Keni velká fotografická a turistická cesta
Argentina & Santiago de Chile
tango, národní parky, vinařství, ...
Termín: 9. – 25. 11. 2009

Cestovní program:
1. den – 9.11.:  Vídeň, odlet v 16:00 přes Paříž do Buenos Aires.
2. den – 10.11. Přílet do Buenos Aires v 9:45, transfer a ubytování v hotelu 562 Nogaró nebo podobném, odpočinek. Hotel 562 Nogaró Buenos Aires na Plaza de Mayo se nachází v historickém,
obchodním a finančním centru Buenos Aires. Mnohé z hlavních atrakcí města jsou do 100 až 200 metrů a desetiminutová procházka Vás přivede k památkám, nakupování i zábavě.
3. den – 11.11. Celodenní prohlídka
Buenos Aires, během které poznáte hlavní turistické cíle tohoto moderního velkoměsta: Plaza de Mayo – hlavní náměstí, které se nachází uprostřed Casa Rosada (hlavní prezidentská kancelář), Cabildo – koloniální radnice a velkolepá katedrála,
okouzlující ulice San Telmo známá především svými pestrobarevnými fasádami. Prohlídka města je zakončena návštěvou Palerma a velkolepých panských sídel a parků. V průběhu prohlídky bude oběd v místní restauraci, večer návštěva tradiční „Tango Show“ s večeří.
4. den – 12.11. Volný den na individuální prozkoumání Buenos Aires.
Celý článek...
 
You are here: